Австралійські інновації в сонячній енергетиці вже скоро вийдуть на ринок

Вона передбачає створення спеціальної плівки, яка дозволяє генерувати сонячну електроенергію завдяки спеціальному «електронному чорнилу», яке генерує та проводить електричний струм. Дана технологія дозволяє наносити спеціальні електричні чорнила на прозору пластикову плівку. Чорнило є надрукованим на плівці, товщиною менше 0,1мм. Товщина активної частини електронного чорнила при роботі є в 1000 разів менша, ніж товщина людського волоска. Після нанесення чорнила дану плівку покривають шаром спеціального пластику, що захищає його від зовнішніх пошкоджень. В результаті отримуємо плівку для генерації сонячних променів за невисоких витрат на виробництво, що і обумовлює його низьку ціну. Ціна за 1 м2 даної сонячної плівки становитиме $7,42 (що є в 10 разів дешевше, ніж аналогічні сонячні фотомодулі та в 30 разів дешевше, ніж сонячні панелі Тесла).

Більше про новини, ціни на обладнення і нові розробки сонячної енергетики в україні і світі на цьому сайті

В якості основи «електроного чорнила» використовується суміш на основі вуглецю, яке може наноситись на будь-яку поверхню для проведення струму із сонячних променів. Дана суміш відрізняється від традиційної кремнієвої своєю екологічністю при використанні та утилізації. Також щодо екологічності, то плівка, з якої виготовлена дана сонячна батарея, є з того самого пластику, що і пляшки Coca-Сola, тому у випадку утилізації проблем з нею не виникатиме.

Мала вага (в сотні разів легші, ніж кремнієві фотомодулі) плівки та можливість складання та скручування роблять дану сонячну плівку дуже мобільною та дозволяє встановлюватись на дахах, вікнах, стінах, автомобілях та інших постійних чи тимчасових конструкціях, не обов’язково на південній стороні.

Як заявляє сам розробник, професор Австралійського університету Ньюкаслу, Пол Дастур, розробка даної плівки від самого початку призначалася для забезпечення електрикою регіонів, які постраждали від стихійного лиха.«Зазвичай для отримання електрики включать дизельний генератор, а паливо привозять окремо. Уявіть собі, що можна буде на першу вимогу друкувати тисячі кілометрів легких сонячних панелей і тут же їх встановлювати» — говорить він.

Коефіцієнт корисної дії даної плівки становитиме 2,5-3%. Проте, якщо розраховувати по відношенню ціна/кількість генерації, цей показник є на порядок вищим, ніж у традиційних сонячних фотомодулів.

Важливою перевагою даної плівки є також і те, що вона може працювати навіть при низькому освітленні — нижчому, ніж традиційні фотомодулі, яким потрібний певний рівень освітлення.

Як заявляють австралійські вчені, 100м2 плівки забезпечить генерацією електроенергії приблизно половини потреб середньостатистичної сім’ї., що є вигідним вкладенням та економією з мінімальними затратами.

На даний час проект знаходиться на стадії завершальних випробувань, і вже в недалекому майбутньому очікуватиме виходу на ринок для масового виробництва. Проте на даний час можна сказати з упевненістю: ця технологія має всі шанси стати повноцінною альтернативою традиційним сонячним фотомодулям, а завдяки своїй дешевизні, вазі та мобільності-може і перевершити їх.

Інформація надана компаніє «Правильне електроживлення» більше prel.prom.ua

Оставить свой комментарий

Поиск по сайту
Дизайн детской
Особенности при ремонте детской комнаты
Ремонт квартиры. Последовательность и этапы.
© 2023    Наш сайт посвящен ремонту, отделочным работам, дизайну интерьера и различным стилям в оформлении жилой зоны.    //    Войти   //    Вверх