«Фермерський мільярд» вживають за призначенням?

19 вересня на засіданні Кабмін прийнято рішення про зміну порядку виплати коштів в рамках програми підтримки фермерства. Спрощення механізму фінансування, по думку Максима Мартинюка, призведе до зростання числа ферм і інтенсифікації сільського господарства в цілому.

У фокусі — фермерські господарства і кооперативи

Стимулювання фермерського руху та формування ефективного соціально відповідального власника на селі — серед пріоритетів профільного відомства на 2018 рік. На ці цілі передбачається і суттєва державна підтримка в розмірі 1 млрд грн.

Зокрема, пропонується:

Возлож на державу часткову компенсацію єдиного соціального внеску (ЄСВ) зі страхування всіх членів новостворених фермерських підприємств;

Виплачувати цільову разову допомогу створеним НЕ далі 3-х років тому господарствам в перерахунку 3 тис. Грн / га, але не більше 60 тис. На одне ФГ;

Надавати дотації на закупівлю насіння, вироблених, а не виведених, в Україні.

Проводити виплати компенсацій через Уповноважені банки, а не державні, в тому числі, на трактори, комбайни та грунтообробні агрегати.

Розширити список організацій, що мають право на відшкодування за рахунок:

ФГ, які володіють землями сільськогосподарського призначення і за рік які провели продукції на 20 млн грн.;

М’ясо-молочних кооперативів, які перебувають не мене, ніж з 20 осіб;

Колективних підприємств площею до 100 га, що налічують як мінімум 7 членів, орієнтованих на збір овочів, дикорослих ягід, грибів, лікарських рослин і їх переробку.

Перелік документів, озвучених в постанові, значно скоротився. Як наслідок, процедура відшкодування стане доступною більш широкому колу аграріїв. Придбати мінітрактора в рассрочку

ХТО ВИНЕН У провалі ПРОГРАМИ?

В ході Підведення проміжних підсумків щодо виконання програми держпідтримки, Мартинюк офіційно визнав її провал. Причини — в бюрократії на місцях і небажання банків знижувати процентні ставки для сільгоспвиробників. Така думка Мінагрополітики.

Існує й інша точка зору. Її озвучив керівник Асоціації фермерів і землевласників України Іван Слободяник. За його словами, з закладення в поточному бюджеті мільярда на фермерські дотації НЕ витрачено ні копійки.

Нагадаємо, що за станом на вересень 2018 р аграрії отримали 1 млрд грн, з якого на підтримку малих і середніх підприємців пішло всього 2%.

Оставить свой комментарий

Поиск по сайту
Дизайн детской
Особенности при ремонте детской комнаты
Ремонт квартиры. Последовательность и этапы.
© 2022    Наш сайт посвящен ремонту, отделочным работам, дизайну интерьера и различным стилям в оформлении жилой зоны.    //    Войти   //    Вверх